Gölbaşı Belediyesine Borçlular İçin Af Süresi Uzatıldı Gölbaşı Belediyesine Borç Nasıl Yapılandırılır

Gölbaşı Belediyesine Borçlular İçin Af Süresi Uzatıldı Gölbaşı Belediyesine Borç Nasıl Yapılandırılır

Gölbaşı Belediyesine borçlular için af süresi uzatıldı Gölbaşı Belediyesine borç nasıl yapılandırılır? Gölbaşı borç yapılandırmak için neler yapılmalı?

Gölbaşı Belediyesine borçlular için af süresi uzatıldı Gölbaşı Belediyesine borç nasıl yapılandırılır? Gölbaşı borç yapılandırmak için neler yapılmalı?

7256 Sayılı kanun kapsamında, faizinin büyük kısmının affedildiği borçlarla ilgili kurumlardan biri de Ankara Gölbaşı Belediyesi. İlçe belediyesine borcu olanlar için Başkan Ramazan şimşek sosyal medya hesabından duyuru yaptı. 

golbasi-borc-yapilandirma.jpg

Daha önce son başvuru tarihi olarak 31 Aralık 2020 açıklanmıştı. Ancak salgın sürecininin de etkisiyle borçlarını ödeyemeyen vatandaşlar, ileriye dair de umutlu olmadıkları için başvuru konusunda ağır davranmış, hatta borçlulardan büyük çoğunluğu ilgili yapılandırma kolaylığına başvuru bile yapmamıştı.

Gölbaşı Belediyesi Borç Yapılandırma Başvuru Nereye Yapılır?

İlçe belediyeleri de kamu kurumu olduğundan, buraya borçlu olanlar da, kamuya borçlu sayılıyor, alacaklar da kamu alacakları kapsamına giriyor. Kanunla birlikte sistemi hemen kuran Gölbaşı Belediyesi Gölbaşı Belediyesi borç yapılandırma başvuru nereye yapılır sorusuna cevap arayan vatandaşlar için de kolaylık sağladı. https://www.ankaragolbasi.bel.tr adresine girildiğinde, ana sayfadaki vergi borcu yapılandırma linkine tıklayabilir.

2020/12/13/para-sayimi.jpgSisteme Girebilmek İçin, Cep Telefonu Numarası Ve Kimlik Numarası Yeterli

Linke tıklanmasının ardından açılan sayfadan sisteme giriş yapılarak Gölbaşı Belediyesine olan borç görülebiliyor. Sisteme girebilmek için, cep telefonu numarası ve kimlik numarası yeterli oluyor. Sisteme girildikten sonra borç, peşin ya da taksitle seçeneklerinden biri tercih edilerek ödenebiliyor.

Gölbaşı Belediyesine olan borçların taksitli seçenekle ödenmesinin tercih edilmesi halinde, borç 18 aylık sürece bölerek ödeyebiliyor. 18 taksit ise, her iki ayda bir ödenmek suretiyle toplam süre 36 aya kadar uzatılabiliyor.

Faizlerin Büyük Çoğunluğu Başvuru Yapılması Halinde Silinecek

Gölbaşı Belediyesine olan borçlar, başvuru yapılana kadar olan dönem boyunca işleyen faizlerden de büyük oranda arındırılmış olacak. Yani faizlerin büyük çoğunluğu başvuru yapılması halinde silinecek. Ayrıca peşin ödenme yoluna gidilirse, faiz daha da silinecek. Örneğin, faiziyle 25 bin lira olan borç taksitlendirilmesi halinde 12 bin liraya, peşin ödenmesi halinde ise, 7 bin 500 liraya kadar düşürülerek ödenebilecek.

2020/10/27/1200x627-uzmanindan-uyari-para-sayarken-parmaginizi-yalamayin-1588345726870.jpgBorçların Ödenmesi İçin En Uygun Zaman

Vatandaşları bu kolaylıktan yararlanmaya çağıran Ankara Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, borçların ödenmesi için en uygun zaman olduğunu vurguladı.

İlgili Haberler
Haber Editörü

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.