Eylem Yapamadan Yakalandılar! Adres, Ankara

Eylem Yapamadan Yakalandılar! Adres, Ankara

Eylem yapamadan yakalandılar! Adres, Ankara...Başkent Ankara’da eylem yapmak için hazırlanan IŞİD’li 4 terörist, polisin operasyonuyla kıskıvrak yakalandı.

Eylem yapamadan yakalandılar! Adres, Ankara...

Başkent Ankara’da eylem yapmak için hazırlanan IŞİD’li 4 terörist, polisin operasyonuyla kıskıvrak yakalandı.

Başkent Ankara haberlerine düşen sıcak gelişmede, polisin dikkatiyle büyük bir faciadan dönüldü. Eylem yapma hazırlığında olan 3 tanesi Irak uyruklu, 1 tanesi Mısır uyruklu olan IŞİD mensubu teröristler polisin dikkatiyle kıskıvrak yakalandı.

isid-eylemci.jpg

Son dönemde terör örgütlerine dair eylem planı hazırlığı emniyet güçlerine gelen ihbarlar ve polisin teknik ve fiziki takibi sonucunda gerçekleşemeden son buluyor. Teröristler hem sınır dışında hem şehir içinde kolluk kuvvetlerinden kaçacak delik arıyor.

HER TÜRLÜ TERÖRÜN KÖKÜ ŞEHİRLERDEN KAZINIYOR

Her türlü terörün kökü şehirlerden kazınıyor, bunun için gece gündüz mücadele veren emniyet güçleri yine başarılı bir operasyona imza attı.

Ankara Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele ve İstihbarat şubesi, Başkent Ankara’da IŞİD mensubu olduğu belirlenen 4 terörist ’in eylem hazırlığında olduğu ihbarını aldı. Yapılan araştırmalar teröristlerin birinin Mısır vatandaşı bir kadın, diğer 3 kişinin ise Irak vatandaşı olduğu belirlendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ile koordinasyon halinde yapılan araştırmalar sonuç verdi. Kimlikleri belirlenen teröristlerin Eskişehir ve Ankara’da saklandıkları belirlendi. Eskişehir ve Ankara’da eşzamanlı düzenlenen baskınlarda 4 terörist saklandıkları evlerde yakalanarak gözaltına alındı.

bomba-001.jpg

DELİL NİTELİĞİNDEKİ FOTOĞRAFLAR SİLİNMİŞ

Delil niteliğindeki fotoğraflar silinmiş. Siber terör uzmanları yakalanan IŞİD mensuplarının telefonlarında birçok öğenin silindiğini saptadı. Dijital materyallerin geri getirilmesine yönelik siber uzmanlarının yaptığı çalışmalar sonuç verdi. Teröristlerin telefonlarına uygulanan dijital kazıma işlemi sonucunda geri gelen görsellerin arasında çok sayıda bomba yapımına ait detaylı dokümana ulaşıldı.

bomba.jpg

Örgütsel resimlerle birlikte terör örgütü IŞİD’e ait eylem çağrısı içeriğindeki yayınlar da teröristlerin telefonlarında ele geçirildi.

TERÖRİSTLERİN EYLEM İÇİN YAZIŞTIĞI ORTAYA ÇIKTI

Teröristlerin eylem için yazıştığı ortaya çıktı. Telefon incelemelerinde ortaya çıkan yazışmalar polisin sorgu sırasında kullandığı deliller arasında yer aldı. Emniyet mensuplarının elindeki güçlü belgeler karşısında inkar etmekten vazgeçen teröristler, suçlarını itiraf ettiler.

isid-dokuman.jpg

Ankara’da eylem yapma planlarının olduğunu itiraf eden teröristler, bu sebeple örgüt elemanlarıyla yazıştıklarını da belirttiler. Adliyeye sevk edilen 1’i Mısır, 3’ü Irak uyruklu dört IŞİD mensubu terörist, çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.