BUGSAŞ, AŞTİ'deki Kiraları Yarıya İndirdi!

BUGSAŞ, AŞTİ'deki Kiraları Yarıya İndirdi!

BUGSAŞ, AŞTİ'deki kiraları yarıya indirdi! Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BUGSAŞ, salgın döneminde AŞTİ'de kiraları yarıya indirdi.

BUGSAŞ, AŞTİ'deki kiraları yarıya indirdi! 
Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BUGSAŞ, salgın döneminde AŞTİ'de kiraları yarıya indirdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Büyükşehir Belediyesi ve İştiraklerinin kiracılarına sağlanan kolaylıkları anlattı. Buna göre, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve iştirakerinde kiracı pozisyonunda olan esnaf eğer dükkanı veya iş yeri kapalıysa salgın önlemleri boyunca hiç kira vermeyecek. Ankara Büyükşehir Belediyesi veya iştiraklerinin mülkü olan kiradaki iş yerlerinin kiralarına hiç zam yapılmayacak. İş yeri kapalı olanlardan 6 ay boyunca hiç kira alınmayacak, iş yeri açık olan ancak işlerinde gelir kaybı olanlar içinse kiralar yüzde 50 indirimli olarak hesaplanıp o şekilde uygulanarak tahsil edilecek.

asti-ici-001.jpgPandemi dünyayı etkisi alıp kasıp kavururken, Türkiye de salgından en çok etkilenen ülkeler arasında. Başkent Ankara da, Türkiye'deki 81 ilde olduğu gibi, salgın sürecinden ve alınan önlemlerden son derece fazla etkilendi. Kapatılan lokantalar, faaliyetleri kısıtlanan şehirler arası otobüs seferleri, sokağa çıkma yasakları nedeniyle iş yapamayan esnaflar perişan oldu. Hükümetin açıkladığı yardım ve desteklerin yanında, bu kapsamda yerel yönetimler de vatandaş ve esnaf için elini taşın altına koydu.

ESNAF İÇİN YENİ BİR DESTEK VE YARDIM

Bunlardan biri de Ankara Büyükşehir Belediyesi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, salgın nedeniyle mağduriyet içinde olan esnaf için yeni bir destek ve yardımı devreye soktu. Ankara Büyükşehir Belediyesine ve iştiraklerine ait olan mülklerdeki kiracıları ilgilendiren bu destek ile esnaf hiç olmazsa kira yükünden kurtulacak, biraz olsa da nefes alacak.

asti-ici-003.jpg

KİRA İNDİRİMİNİ BUGSAŞ AÇIKLADI

Kira indirimini BUGSAŞ açıkladı. AŞTİ esnafına dair açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediye iştiraki BUGSAŞ, AŞTİ esnafının kirasına zam yapılmayacağını, iş yeri kapalı olanlardan 6 ay boyunca hiç kira alınmayacağını, işleri azalanlardan da yarı yarıya bir kira alınacağını duyurdu. AŞTİ'de iş yerleri olan esnaflar, habere çok sevindi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.