Başkentlilere şok! Ekmek Fiyatı Yükseldi! Ankara'da Ekmek Fiyatı Ne Kadar Oldu?

Başkentlilere şok! Ekmek Fiyatı Yükseldi! Ankara'da Ekmek Fiyatı Ne Kadar Oldu?

Başkentlilere şok! Ekmek fiyatı yükseldi! Ankara'da Ekmek fiyatı ne kadar oldu? Ankara’da halk ekmek fiyatları değişti. Son rakamlar ne oldu?

Başkentlilere şok! Ekmek fiyatı yükseldi! Ankara'da Ekmek fiyatı ne kadar oldu? Ankara’da halk ekmek fiyatları değişti. Son rakamlar ne oldu?

Başkent Ankara’da Halk ekmek fiyatları değişti, Ankara haberlerinde bugün değişen ekmek fiyatları konuşuluyor. 1 liradan satılan Halk ekmek ne kadar oldu? Zam vatandaşlara ne zaman yansıyacak? Halk ekmek bayileri zamlı fiyatla satışa ne zaman başlayacak? Halk ekmekte son fiyat ne oldu? Detaylar haberimizde…

ekmek.jpg

Ankara’da Halk ekmeğe zam geldi. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Halk Ekmek ve Un Fabrikası AŞ Genel Müdürlüğünden bu sabah bir açıklama yapıldı. Ekmeğin fiyatının değiştiğine dair yapılan açıklamada, 4 Ocak 2021 tarihi itibarıyla daha önceden 1 liradan satışı yapılan halk ekmeğin perakende satış fiyatının 1 lira 25 kuruş olarak belirlendiği bildirildi.

EKMEĞE 25 KURUŞ ZAM YANSIDI

Ekmeğe 25 kuruş zam yansıdı. Zam haberini vatandaşlara bildirine Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Halk Ekmek ve Un Fabrikası AŞ Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, uzun yıllardır vatandaşların teveccühüyle hijyenik ve sağlıklı ortamda ekmek üretiminin sürdürüldüğü belirtildi. Ankara’da unlu mamul üretiminde en güvenilir marka olan Ankara Halk Ekmek’in, ürettiği ürünler sürekli bir şekilde vatandaşların talep ve tercihlerine göre genişletilerek bu aşamalarla faaliyetlerinin sürdürüldüğünün altı çizildi.

halk-ekmek.jpg

“ÜLKENİN İÇİNDE BULUNDUĞU EKONOMİK DURUM BİZİ DE ETKİLEDİ”

“Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durum bizi de etkiledi” denilen açıklamada, 800 binden fazla hafta içi ortalama ekmek üretimi gerçekleştiren Ankara Halk Ekmek, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik ortamda, üretim maliyetlerinin atışı nedeniyle meydana gelen zararı bir süre sırtlanmıştır. Fakat gelinen bu noktada, işçi maliyetleri, maya, un, enerji ve diğer giderlerimizi de göze aldığımızda artışın yüzde 30’u aştığını ve tolore edemediğimizi gördük. Bu artış bizleri ekmek fiyatlarını yeniden değerlendirmek zorunda bıraktı.

ekmek-001.jpg

ZAMLI FİYATTAN SATIŞ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Zamlı fiyattan satış ne zaman başlayacak? Piyasada 200 gram ekmeğin fiyatı 1,5 liradır, bizler ise Ankara Halk Ekmek olarak 250 gram ekmeği üretmeye vatandaşlarımız için devam edeceğiz. Piyasa fiyatının altında olan yeni fiyatlarımız 4 Ocak 2021 tarihi itibarıyla güncellenerek 1 lira olan halk ekmeğin fiyatı üzerine 25 kuruş ilave edilerek, 1 lira 25 kuruştan satışa sunulacak. Düzenlediğimiz bu rakamlar perakende fiyatımız hiçbir kar elde etmeden maliyetine düzenleme yaparak güncellediğimiz rakamlardır.

Yapılan açıklamada, Ankara Halk Ekmek, üretimine güven ve kalite markası olarak devam etmekte, artırılan hizmet noktaları ve vatandaşlar yeni buluşan Başkent Market ile üretenden tüketene uygun ve güvenli satışın başını çekmeye devam edeceği aktarıldı.

İlgili Haberler
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.