Başkentli Çiftçinin Yüzü Gülecek, Tohum Dağıtımına Başlanıyor! İşte Başvuru Şartları...

Başkentli Çiftçinin Yüzü Gülecek, Tohum Dağıtımına Başlanıyor! İşte Başvuru Şartları...

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, çiftçinin yüzünü güldürecek bir haber verdi. Çiftçiye tohum dağıtımına başlanacak!

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, çiftçinin yüzünü güldürecek bir haber verdi. Çiftçiye tohum dağıtımına başlanacak!

Başkentli çiftçinin yüzü gülecek, tohum dağıtımına başlanıyor! İşte başvuru şartları...

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, 400 yerli üreticiye kırmızı mercimek tohumu dağıtacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, üreticiye yönelik açıklamada bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı'ndan üretici sevindirecek bir haber geldi. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, çiftçiye katkı sağlamak için kırmızı mercimek tohumu dağıtılacağını açıkladı.

Dağıtılacak olan kırmızı mercimek tohumu, Şereflikoçhisar, Haymana, Bala'da yaşayan çiftçilere verilecek. Bunun dışında dağıtılacak olan kırmızı mercimek tohumunun yaklaşık bin 400 yerli üreticiye, yüzde 10'u çiftçi katkı payı, yüzde 90’ının ise hibe olduğu açıklandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, ilk defa 400 ton kırmızı mercimek tohumunun dağıtılacağını açıkladı.

Peki ama bu tohum dağıtımından kimler ne şekilde yararlanabilecek? Tohum dağıtımında gerekli şartlar neler? İsteyen herkes kırmızı mercimek tohumundan alabilecek mi? Bu tohum dağıtımından yararlanmak isteyen vatandaşlar ne yapacak, nerelere başvuruda bulunacak? Tohum dağıtımı için merak edilen her şey ve daha fazlası haberin devamında...

tohum-destegi-ankara.jpg

Çiftçiler Nasıl ve Ne Şekilde Yararlanacak? Başvurular Nerelere Yapılıyor?

Çiftçiler nasıl ve ne şekilde yararlanacak? Başvurular nerelere yapılıyor? Mercimek tohum dağıtımından sadece çiftçiler yararlanabilecek. Tohum dağıtımı için gerekli şartlar ise şu şekildedir.

Mercimek tohum dağıtımından yararlanmak isteyen çiftçiler yarına kadar Haymana Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Şantiyesi, Bala Gençlik Merkezi, Şereflikoçhisar Fen İşleri Şantiyesi ‘ne kendilerinin gidip başvuru yapması gerekiyor.

Bunun yanında Haymana, Bala ve Şereflikoçhisar'da yaşamayan kişiler bu kampanyadan yararlanamayacak. Kırmızı mercimek tohum dağıtımı sadece bu üç ilçede yaşayan çiftçilere verilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, başvurular tamamlandıktan sonra Şereflikoçhisar, Bala ve Haymana'da yaşayan çiftçilere tohum dağıtımına başlayacak.

Tohum dağıtımından yararlanmak isteyen çiftçilerin 27 Ocak tarihine kadar Haymana Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Şantiyesi, Bala Gençlik Merkezi ve Şereflikoçhisar Fen İşleri Şantiyesi ‘ne başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Mercimek tohum başvuruları yarın son bulacak. Başvuruda bulunmak isteyen kişiler şahsi olarak başvurularını yapabilecek. Yarından sonra başvuru yapılamayacak.

İlgili Haberler
Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.