Başkent Ankara’ya Bir Tescilli Ürün Daha!

Başkent Ankara’ya Bir Tescilli Ürün Daha!

Başkent Ankara’ya bir tescilli ürün daha! Ankara’nın Polatlı ilçesinin ismiyle bütünleşen “Polatlı soğanı” için coğrafi işaret belgesi verildi.

Başkent Ankara’ya bir tescilli ürün daha!

Ankara’nın Polatlı ilçesinin ismiyle bütünleşen “Polatlı soğanı” için coğrafi işaret belgesi verildi.

Başkent Ankara’nın Polatlı ilçesinde ilçenin ismiyle bütünleşen Polatlı Soğanı, coğrafi işaret belgesi ile tescillendi. Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ve Ziraat Odasının desteğiyle Polatlı Soğanı için geçtiğimiz yıl yaptıkları coğrafi işaret başvurusunun olumlu sonuçlandığını söyledi.

ŞEHRİN MARKA ÜRÜNÜ RESMEN TESCİLLENDİ

sogan.jpg

Şehrin marka ürünü tescillendi! Başkent Ankara’nın marka ürünü olan Polatlı soğanı için başvuru yapan Ulvi Sakarya, “10 ay gibi kısa bir sürede onaylanması bizi mutlu etmiştir” dedi. Başka ürünler için de çalışma yapacaklarını belirten Sakarya, “Polatlı çorbası, karadutlu pekmez ve gözleme için de coğrafi tescil çalışması yürütüyoruz” dedi.

Tüm Türkiye’nin yüzde 36’sının soğan ihtiyacının Polatlı’dan karşılandığını belirten Sakarya, “Türkiye'nin soğan ihtiyacının yüzde 36'sını karşılayan Polatlı soğanı coğrafi işaretini alarak ilk marka tescilini gerçekleştirdi. Polatlı'nın artık coğrafi işaretli bir ürünü var." İfadelerini kullandı. Sakarya, Polatlı soğanı ile aynı dönemde başvuru yaptıkları karadutlu boza için de ilerleyen günlerde beklenen güzel haberi alacaklarını ve bunu basın aracılığıyla paylaşacaklarını dile getirdi.

polatli-sogan.jpg

DEĞERLER BİR BİR TESCİLLENİYOR

Değerler bir bir tescilleniyor! Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya, Başkent Ankara’nın Polatlı ilçesinde üretilen ve hammadde olarak kullanılan birçok ürünün tescillenmesi için ciddi bir çalışma yürüttüklerinin altını çizdi. Sakarya, Polatlı ilçesi için önemli bir değer olan Polatlı çorbası ile Polatlı gözlemesi için de zaman kaybetmeden tescil başvurusunda bulunacaklarını belirtti.

Polatlı’nın değerlerine sahip çıktıklarını belirten Ulvi Sakarya, “Polatlı ile özdeşleşen Polatlı Soğanının markalaşarak değerine değer katacağına inancımız tam. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da her platformda belirttiği gibi zenginleşmenin yolu coğrafi işaretli ürünlerimizden geçiyor. Bu anlamda üzerimize büyük sorumluluk düştüğünün farkındayız ve bizler de bu sorumluluk bilincinin ışığında elimizdeki değerlerimize daha fazla değer katmak için çalışacağız1 ifadelerini kullandı.

Sakarya, bu süreçte kendilerine destek veren Tarım Orman İlçe Müdürü Burhanettin Sütçü ile birlikte Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu’na ve personellerine teşekkür etti.

İlgili Haberler
Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.