Ayaş Belediyesine Borçların Yapılandırmasında Son Gün Yaklaşıyor 31 Ocak 2021

Ayaş Belediyesine Borçların Yapılandırmasında Son Gün Yaklaşıyor 31 Ocak 2021

Ayaş Belediyesi borçların yapılandırmasında son gün yaklaşıyor 31 Ocak 2021. Kamu alacakları meclisten geçirilen kanunla yeniden yapılandırılmıştı. Süre doluyor

Ayaş Belediyesi borçların yapılandırmasında son gün yaklaşıyor 31 Ocak 2021. Kamu alacakları meclisten geçirilen kanunla yeniden yapılandırılmıştı. Süre doluyor

Vergi Alacakları Yeniden Düzenlendi

Devletin borçlu vatandaştan olan alacaklarına 7256 sayılı kanun ile yeniden yapılandırma imkanı Kasım ayında haya geçirilen düzenleme ile getirildi. Böylece, başta vergi daireleri yani gelir idaresi başkanlığı olmak üzere, çeşitli Devlet kurumlarına borcu olan vatandaşlara, bu borçları kolaylıkla ödeme imkanı sağlanma yoluna gidildi. Vergi Alacakları yeniden düzenlendi.

Hiç kuşku yok ki vergi dairesi, sosyal güvenlik kurumu, YURT-KUR gibi kamu kurumlarının yanı sıra, belediyeler de önemli bir kamu kurumu. Tabela vergileri, çöp vergileri, çevre temizliği vergileri, imar ve yapılaşma ilgili bazı vergiler yerel yönetimlere, yani belediyelere veriliyor. Tüm bu borçların ödenme adresi yerel yönetimler. 

2021/01/17/para.jpgVatandaşların Borçlarını Rahatlıkla Ödeyebilmesi İçin Online Bir Sistem

Kasım ayı içinde Meclisten geçirilen yasa ile önemli bir adım atıldı. Belediye alacaklarına da, tıpkı diğer Devlet alacaklarında olduğu gibi yeniden yapılandırma şansı verildi. Ankara'nın ilçesi olan Ayaş Belediyesi de, düzenleme meclisten geçirilerek yasalaşınca, elini çabuk tutarak ve vatandaşların borçlarını rahatlıkla ödeyebilmesi için online bir sistem devreye sokmadı. Ya da bu sistem internet sitesinde görünmüyor. Bir link var ama linke tıklandığında tekrar ana sayfaya dönülüyor.

Ankara Ayaş Belediyesine Borç Yapılandırma Başvurusu

Ankara Ayaş Belediyesine borç yapılandırma başvurusu yapmak son derece kolay. Ancak bunun için internete bağlanan bir bilgisayar, eğer bilgisayar yoksa bir tablet veyahut telefon yeterli olmayacaktır. Zira Belediye online bir sistem oluşturmadı. Dolayısıyla Ayaş belediyesine borçlu olanlar, bu borçlarını ancak Ayaş Belediye Başkanlığı bünyesindeki mali işler daire başkanlığına giderek öğrenebilir, yapılandırabilir ve ödeyebilir.

Ayaş Belediyesine Borç 36 Aya Kadar Taksitlendirilebilir

Ayaş Belediyesine borcu olan vatandaşlar, Belediye Başkanlığına gittiklerinde, borçlarını faizlerinden büyük oranda arındırılmış şekilde, her iki ayda bir ödenmesi kaydıyla, 18'e böldürebilecek. Bu sayede borcun ödenme süresi toplam 36 ay yani 3 yıl olmuş olacak. Bu yüzden Ayaş Belediyesine borç 36 aya kadar taksitlendirilebilir. Eğer peşin ödeme yoluna gidilirse, bu borcun faizlerindeki düşüş çok daha fazla oluyor.

Ankara Ayaş haberlerini, Ankara Beypazarı haberlerini, Ankara Nallıhan haberlerini ve Kızılcahamam haberlerini Medyabaskent.com üzerinden takip edebilirsiniz. Yine Ankara'daki son dakika gelişmelerinin haberlerini, Ankara ve ilçelerindeki asayiş haberleri, narkotik haberleri, terörle mücadele haberleri içinde medyabaskent.com internet sitesini takip edebilirsiniz.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.