Atatürk Orman Çiftliğine Uçak Ve Helikopter Hangarı Yapılacak İddiası Ankara Gündemine Bomba Gibi Düştü!

Atatürk Orman Çiftliğine Uçak Ve Helikopter Hangarı Yapılacak İddiası Ankara Gündemine Bomba Gibi Düştü!

Atatürk Orman Çiftliğine Uçak Ve Helikopter Hangarı Yapılacak İddiası Ankara Gündemine Bomba Gibi Düştü! Gazeteci Aytunç Erkin yazdı.

Atatürk Orman Çiftliğine Uçak Ve Helikopter Hangarı Yapılacak İddiası Ankara Gündemine Bomba Gibi Düştü! Gazeteci Aytunç Erkin yazdı.

Ankara'daki Atatürk Orman Çiftliği içine helikopter hangarı mı yapılacak? Sözcü Gazetesinde köşe yazarı olan Aytunç Erkin, yazısında Atatürk Orman Çiftliği arazisinin içine helikopter hangarı yapılacağı iddiasını gündeme getirdi. Yazısında, Atatürk Orman Çiftliği arazisinin 1025 yılında SİT alanı ilan edildiğini hatırlatan Aytunç Erkin, söz konusu helikopter hangarı iddiasına tepki gösterdi. Atatürk Orman Çiftliği arazisinin bir kısmı Çankaya, bir kısmı ise Etimesgut ilçesi sınırlarına dahil.

ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ ARAZİSİNDE YAPILAŞMA İDDİASI

Atatürk Orman Çiftliği arazisinde yapılaşma iddiası, Aytunç Erkin'in iddiasına göre şöyle gelişti. Mevzu bahis helikopter hangarı, Etimesgut sınırları içerisinde kalan 800 dönüme yakın araziye yapılacak. Ankara'daki Atatürk Orman Çiftliği arazisinin, Etimesgut ilçesi sınırlarındaki 800 dönümlük araziye sadece helikopter hangarı yapılmayacak. Bunun yanında farklı bazı yapılaşmalar da Atatürk Orman Çiftliği arazisi içinde inşa edilecek. Aytunç Erkin, iddiasını Etimesgut belediye başkanı Enver Demirel'in belediye meclisinde yaptığı konuşmaya dayandırdı.

ataturk-orman-ciftligi.jpgBuna göre, Atatürk Orman Çiftliği arazisinin Etimesgut ilçesi sınırlarını kapsayan 800 dönüm büyüklüğündeki alanda Milli Savunma Bakanlığı bir çalışma başlattı. Çalışma, Çevre ve şehircilik bakanlığından uygundur onayı alınarak başlatıldı. Alan, Tarım ve Orman Bakanlığı, Özel Kuvvetler Komutanlığı ve MİT arasında pay edildi. Alana Tarım ve Orman Bakanlığının yangın söndürme uçakları için hangar yapacağını, Özel Kuvvetler Komutanlığının helikopter hangarı yapacağını, Enver Demirel'in söylediğini belirten Aytunç Erkin, yine Enver Demirel'in bazı AK PARTİ Ankara Milletvekillerini devreye sokarak, bu işten vazgeçilmesini istediğini ifade etti.

ENVER DEMİREL YAPILAŞMAYA DEĞİL YAPILARA KARŞI

Aytunç Erkin'İn iddiasına göre, Enver Demirel yapılaşmaya değil yapılara karşı. Zira Enver Demirel, itirazında, "bu alana üniversite ya da hastane yapılması kabul edilebilir ancak şehrin merkezi konumundaki bu alana söz konusu hangarların yapılmasını kabul edilemez" demiş. Etimesgut belediye meclisinin CHP'li üyesi Selami Çiçek ile de konuyu görüştüğünü ifade eden Aytunç Erkin, Çiçek'in konunun takibinde olduğunu kaleme aldı.

enver-demirel.jpg

Atatürk Orman Çiftliği arazisi içindeki yapılaşmanın ayrı bir kanuna tabi olduğunun altını çizen Selami Çiçek, projelerin Etimesgut'un kalbine vurulacak darbe olduğu yönünde görüş beyan etti. İmar kanunun 26. maddesine göre, devletin güvenliğini ilgilendiren yapıların inşasında, imar kanunun bazı maddeleri hükümsüz kalıp, valilik onayı ile bu yapılar inşa edilebiliyor. Atatürk Orman Çiftliği arazisinin Etimesgut'ta yer alan kısmı için de bu uygulamaya göre hareket edilmiş.

İlgili Haberler
Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.