Ankaralılara Kritik Uyarı! Bakan Koca Düğmeye Bastı!

Ankaralılara Kritik Uyarı! Bakan Koca Düğmeye Bastı!

Ankaralılara kritik uyarı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan geldi. Bakan Koca, Ankaralılara kritik uyarı yaparak, bilgilendirdi.

Ankaralılara kritik uyarı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son zamanlarda Ankara'da vaka sayılarının azaldığını söylemişti. Öte yandan Bakan Koca, temaslı sayısının azaldığını ve alınan tedbirlere uyulduğu dile getirdi. 

Ayrıca Bakan Koca geçtiğimiz günlerde Ankara'da aşılama çalışmasının kademeli olarak sürdüğünü, aksama olmadığını aksetti. Bütün bunlara rağmen sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar Ankaralı vatandaşlarda tedirginlik yarattı. 

ankaralilara-kritik-uyari-bakan-koca-dugmeye-basti.jpg

Çünkü bir yılı aşkın süreyle dünyayı etkisi altında tutan koronavirüs salgını, insanları ekonomik ve psikolojik olarak etkiledi. Geçtiğimiz günlerde yeni varyantları ile gündeme gelen koronavirüs salgını hayatı durma noktasına getirdi. Bunun yanında Türkiye'de vaka sayılarının kontrol altında tutulduğu açıklanmıştı. Vaka sayılarının Türkiye'de 7 bin bandında seyretmesi sonucu Bakan Koca, normalleşmenin başlayacağını söyledi. 1 Mart itibariyle Ankara'nın da içinde olduğu birçok şehir normalleşme için adım atacak.

Ankara'da Vaka Sayısı Artıyor mu? Ankaralılara Kritik Uyarı Mesajı!

Bakan Koca, aşılama çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini açıkladı. Öte yandan sosyal medyadan Ankara'ya yönelik yaptığı paylaşım vatandaşı tedirginliğe sürükledi. Ankara'da vaka sayısı artıyor mu? Bakan Koca'dan Ankaralılara kritik uyarı mesajı geldi. 

Bakan Koca, aşılama çalışmasında dolandırıcılığın başladığını açıkladı. Öte yandan Bakan Koca, 'aşılama süreci kademeli olarak ülkemizin dört bir yanında devam ediyor. Bazı dolandırıcılar aşıda öncelik sırası için vatandaşa ulaşarak para talebinde bulunuyor. Buradan bir kez daha açıklıyorum. Özellikle aşılama Bilim Kurulunca belirlenen sıralamaya göre yapılıyor. Ve aşılamada her vatandaşımız aşıdan ücretsiz yararlanma hakkına sahip. Bu tür mesajlara itibar etmeyin. Bunun dışında para talep eden dolandırıcılar hakkında adli işlemlerin başlatılacağını belirtiyorum.' dedi.

ankaralilara-kritik-uyari-bakan-koca-dugmeye-basti-001.jpg

Bakan Koca'nın böyle bir açıklama yapması sonucu vatandaş, kendilerine gelen mesajları emniyet güçlerine bildirdi. Yapılan uyarı sonrası vatandaş, aşı konusunda daha dikkatli davranacaklarını, bu tür mesajlara itibar edilmemesi gerektiğini söyledi.

Bakan Koca, adli işlemlerin başlatıldığını, sürecin adalet kapsamında devam edeceğini, aşılamanın her vatandaşa ücretsiz yapıldığını söyledi. Öte yandan kademeli şekilde aşılamanın sürdüğünü, aşılama haritasının Bilim Kurulunca hazırlandığının altını çizdi. Bakan Koca'nın bu açıklamaları sonrası Ankaralı vatandaşlar daha dikkatli olacaklarını, aşılama sistemi dışında mesajlara itibar edilmemesi gerektiğini söyledi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.