Ankara'da Yasak İhlaline Geçit Yok! Valilik Açıkladı, Kaç Kişiye Ceza Kesildi?

Ankara'da Yasak İhlaline Geçit Yok! Valilik Açıkladı, Kaç Kişiye Ceza Kesildi?

Ankara'da yasak ihlaline geçit yok. Valilik açıkladı, kaç kişiye ceza kesildi? Ankara Valiliği, hafta sonu kısıtlamalarına dair verileri açıkladı.

Ankara'da yasak ihlaline geçit yok. Valilik açıkladı, kaç kişiye ceza kesildi? 
Ankara Valiliği, hafta sonu kısıtlamalarına dair verileri açıkladı.

ANKARA'DA KAÇ KİŞİYE CEZA KESİLDİ, CEZAİ İŞLEM UYGULANDI?

Ankara'da kaç kişiye ceza kesildi, cezai işlem uygulandı? Ankara'da hasta sonu kısıtlamalara uymayanlara ne kadar ceza verildi? Kısıtlamaya uymayıp dışarıda olanlara Ankara'da ceza yağdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dört hafta önce Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıkladığı kısıtlamalar bu hafta da ülke genelinde devam etti. Akşam 9 sabah 5 itibarıyla yasaklar hafta içini de kapsarken, hafta sonları için, Cuma akşam 9'dan Pazartesi sabah saat 5'e kadar sokağa çıkmanın yasak olduğu duyurulmuştu.

2020/10/30/asti-deki-cigirtkan-denetiminde-67-kisiye-12-13701949-o.jpg

YASAKLARIN DÖRDÜNCÜ HAFTASI

Yasakların dördüncü haftasında, Ankara Valiliği bilançoya dair bilgi verdi. Başkent Ankara genelinde, 1723 kişiye para cezası uygulandığını duyurdu. Toplam kesilen cezanın tutarı ise 2 milyon 706 bin 349 TL oranına tekabül etti. Valilik açıklamasında bu cezaların 21 Araşlık 2020 ile 27 Aralık 2020 tarihleri arasında kesilen toplam tutar olduğunu ifade edilirken, vatandaşlara kısıtlamara mutlaka uymaları noktasında tavsiyede bulunuldu.

Salgının başından bu yana tedbirleri elden bırakmayan Türkiye, salgını diğer ülkelere göre çok daha hafif atlattı denilebilir. Avrupa ülkelerine bile yardım gönderen bir ülke konumuna alınan sıkı tedbirlerle gelen Türkiye Cumhuriyeti Devleti, vaka ve hasta sayılarının hızla artmasıyla, yeni bir kısıtlama yoluna gitmişti. Bilim kurulunun tavsiyelerini dikkate alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuyu Bakanlar kurulunun gündeminde kurmayları ile ele almış ve bir dizi sıkı tedbirin hayata geçeceğini duyurmuştu.

erdogan-bakanlar-kurulu-sonrasi-aciklama.jpgCUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN DUYURDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurdu. Erdoğan'ın duyurusunun ardından, vatandaşlar büyük ölçüde salgın kısıtlamalarına riayet ederken, az oranda da olsa bir kısım vatandaş, salgın önlemlerini hiçe saymaya devam etti. İşte bu vatandaşlara da, uygulama noktalarında görev yapan polis, zabıta ve bekçiler cezai işlem uyguladı. Ankara Valiliği de bugünkü açıklamasında, 21 Aralık 2020 tarihi ile 27 Aralık 2020 tarihi arasında kalan süreçte kaç vatandaşa para cezası uygulandığının bilgisini verdi.

Ankara Valiliği haberleri, Ankara Valiliğinden açıklama haberleri, Ankara Valisi Vasip Şahin haberleri, Ankara'da validen açıklama haberleri, Vasip Şahin Açıkladı haberleri, Ankara Valiliği denetim haberleri, Ankara Valiliği ceza haberleri Medya Başkent internet sitesinde.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.