Ankara'da Melih Bulu Eyleminde 30 Kişi Gözaltına Alındı

Ankara'da Melih Bulu Eyleminde 30 Kişi Gözaltına Alındı

Ankara'da Melih Bulu eyleminde 30 kişi gözaltına alındı. Boğaziçi Üniversitesinde rektöre karşı başlatılan olayları Ankara'ya taşımak isteyenlere müdahale.

Ankara'da Melih Bulu eyleminde 30 kişi gözaltına alındı. 
Boğaziçi Üniversitesinde rektöre karşı başlatılan olayları Ankara'ya taşımak isteyenlere müdahale.

Boğaziçi Üniversitesine rektör olarak ataması yapılan Prof. Dr. Melih Bulu'ya karşı, Ankara'da eylem yapmak isteyen grup polisin müdahalesiyle karşılaştı. Yaşananlar akıllara, ikinci Gezi Parkı söylemini getirdi. Ayrıca "İstanbul'daki olaylar yurt sathına mı yayılmak isteniyor" sorusunu da getirdi.

hacettepe-bogazici-001.jpg

DHKP-C'LİLERİN DE BULUNDUĞU KALABALIK

Geçtiğimiz hafta, Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne Haliç Üniversitesinde de rektörlük yapmış olan Prof. Dr. Melih Bulu atanmıştı. Atamanın ardından, aralarında Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi olmayan DHKP-C'lilerin de bulunduğu kalabalık üniversitede eylem yapmış, daha sonrasında yapılan operasyonda, eylem yapanlardan sadece iki kişinin Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi olduğu ortaya çıkmıştı.

İstanbul'daki olaylar sonrasında, Başkent Ankara'da da eylem yapmak isteyen gruplar ortaya çıktı. Dayanışma eylemi adı altında çok sayıda ilde başlatılan istenen eylemin Ankara ayağına, polis izin vermedi müdahalede bulundu.

30 KİŞİ POLİS TARAFINDAN GÖZALTINA ALINDI

Sol gazete ve haber portallarının iddiasına göre öğrenci olan eylemciler Boğaziçi'ndeki öğrencilere destek olmak için bu eyleme başladı. Ancak müdahale sonrası 30 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

hacettepe-bogazici.jpg

Ankara'daki eylemin adresi Hacettepe Üniversitesi oldu. Hacettepe Üniversitesinin yemekhanesinin önünde buluşan eylemciler, rektör Melih Bulu aleyhinde sloganlar atmaya başladı. Melih Bulu'ya dair kayyum rektör yakıştırması yapan Hacettepe Üniversitesindeki eylemciler, Boğaziçi'nin yanındayız ifadelerini kullandı. 

2020/12/03/suleyman-soyludan-suikast-aciklamasi.jpg

HALEP ORDAYSA ARŞIN BURADA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Boğaziçi Üniversitesine atanan rektör üzerinden, ikinci gezi imasında bulunanlara yönelik olarak, Halep ordaysa arşın burada çıkışı yapmış, çok sayıda kişi de, sosyal medya üzerinden polisimizin yanındayız mesajı paylaşmıştı.

İlgili Haberler
Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.