Ankara'da Evinde Çok Sayıda Hayvan Bulunan Medyuma 3. Baskın!

Ankara'da Evinde Çok Sayıda Hayvan Bulunan Medyuma 3. Baskın!

Ankara'da evinde çok sayıda hayvan bulunan medyuma 3. baskın! Medyum olduğunu iddia eden kadının cezası da belli oldu.

Ankara'da evinde çok sayıda hayvan bulunan medyuma 3. baskın! 
Medyum olduğunu iddia eden kadının cezası da belli oldu.

Ankara'da medyum olduğu iddia edilen, Sadiye Servet G. gelen şikayetler üzerine 3. kez baskına uğradı. Daha evvel evindeki hayvanları uygunsuz koşullarda beslediği tespit edilen ve bu yüzden hayvanlara el konulup kendisine para ceza kesilen Sadiye Servet G., bu kez hayvan beslemekten tamamen men edildi.

medyum.jpg

EVE YAPILAN 3. BASKIN

Ankara'daki söz konusu baskın Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirildi. Birkaç kez daha sözde medyumun evine baskınlar düzenlenmiş, bununla ilgili de cezai yaptırım uygulanmıştı.  Bugünkü baskın aynı eve yapılan 3. baskın olarak kayıtlara geçti.

Baskında zabıta ekipleri ve polis ekipleri de yer aldı. Hayvansever dernekleri de baskında onlarla birlikte oldu. Evde arama ve denetimler gerçekleştirildi. Yine sağlıklı olmayan koşullarda alıkonulan 1 köpek ile 8 kedi evde bulundu.

İddiaya göre, medyum olarak kendisini çevresine tanıtan Sadiye Servet G., kedi ve köpekleri sokaktan toplayıp eve getiriyor. Geçmişte gerçekleşen baskınlarda yıkılan padokları da yeniden yaptırdığı ve eski haline getirttiği de 3. baskında ortaya çıktı.

medyum-002.jpg

KARŞI KOYMAYA KALKIŞTI

Baskın sırasında, Sadiye Servet G.'nin yakınları ve tanıdıkları evin yanına gelerek hayvanlara el konulmasına itiraz etmeye hatta karşı koymaya kalkıştı. Hayvan severlerin de desteği ile 9 hayvan evden alınarak belediyenin sağladığı bakım barınağına götürüldü.

Bundan önceki baskınlarda söz konusu şahsın evinde 27 hayvan yakalanmış ve toplam 10 bin liraya yakın para cezası kesilmişti. Son baskında da 9 hayvan yakalanan şahsın evinde, hayvanlardan dolayı 3 bin 258 lira daha cezai işlem Sadiye Servet adlı kadına kesildi.

medyum-001.jpg

HAYVAN BESLEMEKTEN DE MEN EDİLDİ

Sadiye Servet G.'ye verilen ceza bununla da kalmadı. 3. kez yapılan baskının faturası bu kadar hafif kesilmedi. Şahsa, ayrıca 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'nun 24’ncü maddesi dayanak gösterilerek, hayvan beslemekten de men edildi.

Daha önceki baskınlarda el konulan hayvanlar da muayene edildi. Bu hayvanların da çeşitli sağlık sorunları olduğu tespit edildi. Hayvanların böbrek, akciğer ve kanlarında anormal değerlere rastlandı.

Yurdun birçok yerinde, çeşitli hayvanların elleri ve ayakları da kesilmiş halde bulunup, acaba medyum veya cinci hocalar mı bu yönde tavsiyede bulunuyor soruları akıllara gelmişti.

İlgili Haberler
Haber Editörü

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.