Ankara'da 4 Farklı Mesai Saati Uygulaması

Ankara'da 4 Farklı Mesai Saati Uygulaması

Ankara Valiliği, Ankara'da 4 farklı mesai saati uygulanacağını bildirdi. Kamu kurum ve kuruluşlarının çalışma saatlerinde bazı değişiklikler oldu.

Ankara'da 4 farklı mesai saati için yeni düzenleme başladı. Valilik yaptığı açıklamada, Covid-19 salgını ile mücadelede genelgeler kapsamında çalışma saatlerini değiştirdiğini duyurdu. Bu bağlamda 3 Mart Çarşamba gününden itibaren Ankara'daki kamu kurumlarının mesai saatlerinde değişiklik olacak.

Çalışanlar kurumlarda uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemleri ile çalışıyordu. Valilik açıklamasında bu uygulamaların  devam edeceğini kaydetti. Ancak özel kanun, tüzük ve yönetmeliklere göre çalışma saatlerinin farklı olarak düzenlenmesi zorunlu olan bazı kamu kuruluşlarında ise bazı değişiklikler olacak. Söz konusu kurumlara ait hükümlerin ise saklı olduğu belirtildi.

Alınan karar kapsamında kurumların mesai saatleri 08.00-17.00, 08.30-17.30, 09.00-18.00, 10.00-19.00 şeklinde uygulanacak.

Kurumların Çalışma Saatleri

08.00-17.00 saat aralığında Valilik Merkez Birimleri, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı çalışacak. İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü de bu saatlerde çalışacak. İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü'nün çalışma saatleri de böyle. Ayrıca İl Nüfus Müdürlüğü, Esenboğa Havalimanı Mülki İdare Amirliği'nin çalışma saati de bu şekilde. Ek olarak, İl Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, İl Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüğü, Türkiye İstatistik Kurumu Bölge Müdürlüğü'de bu saatlerde çalışacak. Son olarak, İl Ticaret Müdürlüğü, Orta Anadolu Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro, İl Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Vergi Dairesi Başkanlığı bu saat aralığında çalışacak.

08.30-17.30 saat aralığında, İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü, Defterdarlık, İl Müftülüğü, Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü, İl Göç İdaresi, PTT Başmüdürlüğü, Ulaştırma 2. Bölge Müdürlüğü çalışacak. Son olarak Yüksek Hızlı Tren Bölge Müdürlüğü, TCDD 2. Bölge Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, MTA, DSİ, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İller Bankası Bölge Müdürlüğü bu saat aralığında çalışacak.

09.00-18.00 saat aralığında Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Bölge Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü, Ankara Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü, Meteoroloji 9. Bölge Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanlığı 9. Bölge Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü.

10.00-19.00 saat aralığında Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü çalışacak.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.