7 Ocak 2021’de Ankara'da Su Arızası Var mı? Arıza Kaç Saat Sürecek? Ne Zaman Düzelecek? Kesinti Yaşanacak mı?

7 Ocak 2021’de Ankara'da Su Arızası Var mı? Arıza Kaç Saat Sürecek? Ne Zaman Düzelecek? Kesinti Yaşanacak mı?

7 Ocak 2021'de Ankara'da su arızası var mı? Arıza kaç saat sürecek? Ne zaman düzelecek? Kesinti yaşanacak mı? Su kesintisi Ankara haberleri...

7 Ocak 2021’de Ankara'da su arızası var mı? Arıza kaç saat sürecek? Ne Zaman düzelecek? Kesinti yaşanacak mı?

7 Ocak 2021'de Ankara'da su arızası var mı? Arıza kaç saat sürecek? Ne zaman düzelecek? Kesinti yaşanacak mı? Su kesintisi Ankara haberleri...

En güncel Ankara haberlerini sizlerle paylaşıyoruz. Başkent Ankara’da 7 Ocak tarihinde sular ne zaman kesilecek? Kaç saat sürecek? Hangi ilçe ve mahalleler etkilenecek? Arıza ya da çalışma nedeniyle kesilen sular ne zaman geri gelecek? Haberimizde hangi ilçeler 7 Ocak tarihinde su kesintisini yaşayacak, kaç saat aralıklarla su kesintisi yaşanacak? Hepsini sizlerle paylaşıyoruz.

2020/12/27/ankara-su-kesintisi.jpg

Havaların soğumasıyla birlikte tüm ülkede genel bir durum haline geldi su kesintileri ve her kentte olduğu gibi Başkent Ankara’da da zaman zaman su kesintileri yaşanıyor. Bu kesintiler kimi zaman bir arızaya bağlı oluyor, kimi zaman ise tadilat kaynaklı yaşanabiliyor. Kanalizasyon sistemleri ve su borularında yaşanan arızaya ise en çok zamansız ve şiddetli yağan yağmurlar neden oluyor.

BÜYÜK TADİLAT BAŞLADI!

Büyük tadilat başladı! Altyapı sorunlarını ortana kaldırmak isteyen ASKİ kanalizasyon ve su boruları hattında yenileme, bakım ve onarım çalışmalarına başladı. Bu kapsamda bakım yapılan boru hatlarının etkilendiği ilçe ve mahallelerde kontrollü ve zamanlı su kesintileri yaşanmaya başladı. Başkent Ankara’da yaşayanların merak ettiği, “7 Ocak tarihinde hangi ilçelerde su kesintisi yaşanacak?” sorusunun cevabı ise hazır.

2020/12/28/su-kesintisi.jpg

7 OCAK TARİHİNDE ANKARA’DA HANGİ İLÇELERDE SU ARIZASI YAŞANACAK?

7 Ocak tarihinde Ankara’da hangi ilçelerde Arızası yaşanacak? Ankaralılar bu sorunun cevabını internet üzerinden araştırma başladılar. Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Resmi internet sitesi üzerinden her gün bilgilendiriyor. Bilhassa acil tadilat gerektiren, bakım ve onarım yapılması için hemen devreye girilen bölgelerdeki kesintiler hakkında detaylı bilgi veriliyor.

7 OCAK TARİHİNDE ANKARA’DA SU ARIZASI NE ZAMAN BİTECEK?

7 Ocak tarihinde Ankara'da su arızası ne zaman bitecek? Başkent Ankara’da su kesintisinin yaşanacağı saatleri bildiren Ankara Su ve Kanalizasyon idaresinden alınan verilere göre, büyük bir arıza olmadığı takdirde birkaç saatlik su kesintisi yaşanıyor. Resmi internet sitesinin verdiği bilgilerde tadilat saatleri genelde saat 17.00’den önce son buluyor. Ankara’da su kesintisinin yaşanacağı ilçe ve saatler düzenli olarak paylaşılıyor.

2020/12/28/istanbul-su-kesintisi-22-aralik-sali-istanbulda-sular-ne-zaman-gelecek-iski-planli-kesinti.jpg

7 OCAK TARİHİNDE O İLÇELERDE SU KESİNTİSİ YAŞANACAK İLÇELER

7 Ocak tarihinde su kesintisi yaşanacak ilçeler ise şu şekilde:

PURSAKLAR ilçesi, Fatih Mahallesi Yavuz Bulvarı ile Aydos Sokak köşede meydana gelen 300'lük çelik içme suyu şebeke hattı arızası nedeniyle 3 saat kesinti yapılacaktır.

Etkilenen Yerler: Fatih Mahallesi bir kısmı, Mimar Sinan Mahallesi bir kısmı, Tevfik İleri Mahallesi bir kısmı etkilenecektir.

Arıza Tarihi: 6.01.2021 22:50:00

Tamir Tarihi: 7.01.2021 08:00:00

ETİMESGUT Su ve Kanalizasyon İşletme Müdürlüğünce işletmesi yapılan Etiler Mahallesi DMA bölgesinde izole alan çalışmayla kayıp ve kaçakların optimum seviyeye indirgenmesi, su kayıplarının ve işletme maliyetlerinin düşürülmesi hedeflenmektedir, planlanan çalışmanın yapılabilmesi için Etiler Mahallesi bölgesinde planlı su kesintisi yapılması uygun görülmüştür.

Etkilenen Yerler: Etiler Mahallesi

Arıza Tarihi: 7.01.2021 10:00:00

Tamir Tarihi: 7.01.2021 17:00:00

İlgili Haberler
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.