Ankara Şehir Hastanesi’nde Umutlandıran Tablo, Vaka Başvuruları Azaldı!

Ankara Şehir Hastanesi’nde Umutlandıran Tablo, Vaka Başvuruları Azaldı!

Ankara Şehir Hastanesi’nde umutlandıran tablo, vaka başvuruları azaldı!Ankara Şehir Hastaneleri’nde covid başvuru sayısı 3 binlerden 100'ün altına düştü.

Ankara Şehir Hastanesi’nde umutlandıran tablo, vaka başvuruları azaldı!

Ankara Şehir Hastaneleri’nde covid başvuru sayısı 3 binlerden 100'ün altına düştü.

Ankara Şehir Hastanesi Türkiye’nin koronavirüsle mücadele kapsamında lokomotif hastanelerinden biri. Vaka sayılarının yükseldiği günlerde Şehir Hastaneleri’nde başvuru sayıları 3 binleri gösterirken, Başhekim Dr. Aziz Ahmet Surel umut veren yeni rakamları açıkladı: “Başvuru sayılarımız 100’ün altına düştü”

aziz-ahmet-surel.jpg

“BAŞVURU SAYISI 3 BİNDEN 100’ÜN ALTINA DÜŞTÜ”

“Başvuru sayısı 3 binden 100’ün altına düştü” 2020 yılının mart ayından bu yana Türkiye koronavirüsle ciddi bir mücadele içerisinde. Bu mücadelede merkez olan Ankara Şehir Hastanesi’nde vaka sayıları konusunda umutlandıran günler yaşanıyor. Bir dönem günlük hasta sayısının 3 binleri gösterdiği Ankara Şehir Hastanesi’nde günlük başvuru sayıları 100’ün altına düştü. Bu hafta sonu hastanede covid nedeniyle bir günde 98 hasta muayene edildi.

Ankara Şehir Hastaneleri Koordinatör Başhekimi Dr. Aziz Ahmet Sürel, pandemi sürecinde hastane olarak ciddi bir yer tuttuklarını ifade etti ve “Burası bir hastaneler şehri, kendi alanında profesyonel 7 ayrı hastaneden oluşuyor. Ayrıca yüksek güvenlikli psikiyatri hastanemizde mevcut.

hastane.jpg

Biz bu 7 hastaneden 2 tanesini tamamen tahliye ederek koronavirüs vakaları için ayırdık. Tüm hastalarımızın sağlığı için pandemi hastanesini ayrı tutmak hayati önem taşıyordu. Bu süreçte ne kovid hastalarımızın ne de diğer hastalıklar yüzünden burada olan hastalarımızın ihtiyaçlarını hiç aksatmadık” dedi.

“KISITLAMA SAYESİNDE RAHATLADIK”

“Kısıtlama sayesinde rahatladık” diyen Prof. Dr. Aziz Ahmet Surel, “Salgında zirveyi gördüğümüz günlerde kısıtlamaların gelmesi öncelikle poliklinik hizmetlerinde rahatlama oluşturdu. Eskisine göre başvuru yapan hasta sayısı yüzde 10 ile 15 rakamlarına kadar düştü.

kovid-servis.jpg

Kliniklerimiz ve yoğun bakımlarımızda da azalmalar oldu, ciddi boşluklar oluştu. Yıl sonu yaptığımız son toplantıda Covid-19 vakaları için ayırdığımız alanları yüzde 40-50’ler düzeyinde daraltma kararı aldık, şu an buna ihtiyaç yok çünkü Covid-19 hasta yükümüz yok, ihtiyaç olursa tabi ki açacak alanımız var” şeklinde konuştu.

SON GÜNLERİN EN DÜŞÜK RAKAMI: 24 SAATTE 98 HASTA

Son günlerin en düşük rakamı: 24 saatte 98 hasta! Vaka sayılarındaki düşüşe dikkat çeken Dr. Aziz Surel, “Kliniklerimizde daha önce bir gecede 3 bin başvuru olduğu günleri de gördük ama şu anda hafta sonu rakam 100’ü görmüyordu. Yani 24 saatte başvuran hasta sayımız 98’di. Kısıtlamaların ne kadar etkili olduğunu görüyoruz, pandemiden mustarip hastalarımızın başvuru sayısı düşünce bizde mutlu oluyoruz.” Dedi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.