Ankara Gölbaşı'nda Trafik Sorunu Sona Erdi

Ankara Gölbaşı'nda Trafik Sorunu Sona Erdi

Ankara Gölbaşı'nda trafik sorunu sona erdi. Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde, alt geçidin açılmasıyla yoğun trafik sona erdi.

Ankara Gölbaşı'nda trafik sorunu sona erdi. Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde, alt geçidin açılmasıyla yoğun trafik sona erdi.

GÖLBAŞI'NDAKİ YOĞUNLUK KALKTI

Gölbaşı'ndaki yoğunluk kalktı. Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde, yaklaşık 2 yıldır devam eden alt geçit çalışması tamamlandı. Alt geçidin açılmasıyla, özellikle ilçeden transit geçecekler için bölgeyi hızlıca geçme imkanı geldi. Gölbaşı Şehir Geçişi adıyla açılan alt geçit inşaatı nedeniyle, 2 yıldır özellikle Konya Antalya yönüne gidecekler için Gölbaşı geçişi oldukça yorucu geçiyor ve bazen saatleri bulabiliyordu. Ancak geçit tamamlandı ve Gölbaşı için önemli bir geçiş rahatlığı oluşturdu.

golbasi-alt-gecit.jpg

SAATLERCE YOLCULUK YAPILIYORDU

Saatlerce yolculuk yapılıyordu. Gölbaşı'ndaki inşaat süresince ilçede yaşayanların da bir yakadan diğerine geçişi aynı derecede zorluklara neden oluyor ve uzun saatlerin yolda geçmesi ile sonuçlanıyordu. Sonunda o geçiş için tasarlanan geçit tamamlandı ve Ankara'nın Gölbaşı ilçesi rahatladı. Yapılan inşaatın tamamlanmasına 13 gün kala, TBMM'deki bütçe görüşmelerinde Gölbaşı Şehir Geçişi gündeme gelmişti. İYİ Parti Milletvekili Halil İbrahim Oral, kalan 13 gün içinde, değil Gölbaşı şehir geçişinin tamamlanması, oranın peyzajının bile tamamlanamayacağını dile getirmişti.

halil-ibrahim-oral.png

AK PARTİ Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan da, geçişin tamamlanmasının ardından, Halil İbrahim Oral'ın o konuşmasını paylaşıp, "Muhalefetin sadece dünyadan değil Türkiye'den de haberi yok. Ankara #Gölbaşışehirgeçişi ülkemize ve milletimize hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Gölbaşı’nda iki yakayı birleştiren, trafiği yer altına alan Gölbaşı Şehir Geçişinin açılışına, Cumhurbaşkanı Erdoğan da telekonferans yoluyla canlı olarak bağlandı. O sırada İstanbul’daki Vahdettin Köşkü’nde olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçişin uzunluğunun bin metreye yakın olduğunu vurgulayarak, maliyet olarak 352 milyon liralık bir maliyetin ortaya çıktığının da altını çizdi.

erdogan-golbasi-alt-gecit.jpg

Projeyle İstiklal Savaşı’nın yönetildiği, Cumhuriyet’in de temellerinin atılıp kurulduğu Başkent Ankara’ya yeni bir nefes borusu daha açtık değerlendirmesi yaptı. Ankara'nın Hacı Bayram Veli’nin, Ahi Evran’ın emaneti bir bozkır şehri olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkentin bu haliyle bölgesel söz sahibi bir kent olma yolunda daha da ileri gittiğini ifade etti.

golbasi-gecit-acilis.jpg

Ankara Haberlerini Medya Başkent'ten takip edebilirsiniz. Yine Medya Başkent üzerinde son dakika Ankara Haberlerine, Ankara'da asayiş haberlerine, Ankara'da Siyasi gelişmeler haberlerine, haberlerin Ankara ile ilgili olanlarına, Ankara Büyükşehir Belediyesi Haberlerine, Ankara İlçe Belediyesi haberlerine, Ankara'da yardım ve destek haberlerine, Ankara'da esnafa belediye yardımı haberlerine Medya Başkent Üzerinden ulaşabilirsiniz. Ankara Gölbaşı Alt Geçidi Açıldı mı? Gölbaşı'nda trafik var mı?

İlgili Haberler
Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.