Ankara Barosu Suç Duyurusunda Bulundu!

Ankara Barosu Suç Duyurusunda Bulundu!

Barodan suç duyurusu geldi. Ankara Barosu son zamanlarda fazlasıyla artan köpek ölümlerinin sorumlularının peşinde!

Ankara Barosu Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusu yaptı. 28 Şubat tarihinde Gölbaşı'nda Sanayi sitesi yakınlarında 20 köpek ölüsü göze çarpmıştı. Maloz ve toprak yığınlarının altında bulunan köpek ölülerini belediye ekipleri incelemek üzere götürmüştü.

İnceleme sonucu Ankara Barosu Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusu dilekçesi verdi. Ardından ilçede ölü bulunan köpeklerin, tüm Ankara halkına ait olduğu, sahipsiz sayılamayacakları belirtildi. Ayrıca köpekleri vahşice katledenlerin cezasız kalmaması gerekir. Cezasız kalan bu suçun kamu vicdanını derinden etkileyeceği ifade edilen dilekçede, şüphelilerin savunmasız ve zararsız olan köpekleri acı çektirerek, canice hislerle katlettikleri yazdı.

Dilekçede, hukuk ve adaletin insanların tekelinde olmadığı, çektikleri acıyı ifade edemeyen canlıların da hukukun korumasında olduğu açıklaması yer aldı.

"Eylem ve eylemi gerçekleştiren şüpheli veya şüpheliler aleyhine yaptığımız suç duyurusunun kabulü ile sorumlular hakkında soruşturma başlatılması ve gereken cezaları almaları, kamu vicdanının bir nebze rahatlatılması, failin başka canlılara zarar vermemesi bakımından elzemdir" şeklinde açıklamalar yer aldı.

Bu bağlamda dilekçe, sorumluların Hayvanları Koruma Kanunu'na muhalefetten cezalandırılmalarını talep etti.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.