3 Bin Lira Ceza Yazılmış, Emniyet Özür Dilemişti! O Vatandaşın Hayatı Ankara’da Değişti

3 Bin Lira Ceza Yazılmış, Emniyet Özür Dilemişti! O Vatandaşın Hayatı Ankara’da Değişti

3 bin lira ceza yazılmış emniyet özür dilemişti! O vatandaşın hayatı Ankara’da değişti. İŞKUR, bir inşaat şirketine yerleştirdi.

3 bin lira ceza yazılmış emniyet özür dilemişti! O vatandaşın hayatı Ankara’da değişti. İŞKUR, bir inşaat şirketine yerleştirdi.

2 HAFTA ÖNCE ANTALYA'DA TANIMIŞTI ONU TÜRKİYE

2 Hafta önce Antalya'da tanımıştı onu Türkiye. Haftasonu yasaklarında, polis uygulamasına takılmış ve gazetecilerin görüntülemesi sonucu da ülke çapında tanınan bir isim olmuştu Ali çiftçi.

Ali Çiftçi için Emniyet Genel Müdürlüğü açıklama yapmış, sosyal medyada da büyük üzüntüye sebep olan durumuna rağmen ceza yazıldığı için özür dilenmişti. Ali Çiftçi'nin yazılan cezası iptal edilerek, memleketine gidişinin sağlanacağı yönünde de bilgi verilmişti.

egm-ozur-tweet.png

Ali çiftçi için Ankara valisi Vasip Şahin de harekete geçmiş. Ali Çiftçi'ye başkent Ankara'da kalabileceği bir yer bulunmuş ve İŞKUR aracı yapılarak iş bulması sağlanmış. Ali Çiftçi şimdi geleceğinden umutlu ve çok mutlu.

SEVDİĞİM İŞİ YAPMAKTAN ÇOK MUTLUYUM

Kendisine ceza yazılırken inşaat işçisi olduğunu dile getirmişti Ali Çiftçi. İŞKUR da onu bir inşaat şirketine yerleştirmiş. Sevdiğim işi yapmaktan çok mutluyum diyen Ali Çiftçi, geçmişte yaşadığı ekonomik zorluklar nedeniyle, ailesinin de dağıldığını, eşinden boşanmak zorunda kaldığını anlatarak, "şimdi geleceğe dair hayaller bile kurabiliyorum" diyor.

İŞİNE BAŞLAYALI 5 GÜN OLDU

Ali Çiftçi işine başlayalı 5 gün oldu. 5 Günün sonunda ilk başladığı günlerdeki kaygı ve endişe yerini umut ve mutluluğa bırakmış. 2021 yılının kendisine büyük şans getirdiğini söyleyen genç vatandaş Ali çiftçi, maddi durumunun da ilerleyen süreçte düzeleceğine inanıyor ve bu kapsamda belki çocuğunu yanına alabileceğini, kendine bir yuva kurmayı hayal ettiğini ifade ediyor.

Çalışma arkadaşları da Ali çiftçi'den memnun. Onun çok çalışkan olduğunu, işini de gayet iyi yaptığını belirten iş arkadaşları, ilk günlerde biraz kaygılı olsa da, şimdi durumu son derece iyi yorumunu yapıyor.

İlgili Haberler
Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.